چگونه پارچه مناسب تی شرت را انتخاب کنیم

چگونه پارچه مناسب تی شرت را انتخاب کنیمReviewed by Admin on Jul 11Rating: 5.0

چگونه پارچه مناسب تی شرت را انتخاب کنیم

لغت نامه ای از انواع پارچه های مناسب برای تی شرت

زمانی که می خواهید یک تی شرت انتخاب کنید، انتخاب نوع پارچه مناسب، به اندازه طراحی و برش تی شرت اهمیت دارد. ما اعتقاد داریم که تیشرت ها باید به اندازه ظاهرشان راحت باشند تا فردی که آن را می پوشد کاملا احساس راحتی کند. به همین دلیل ما زمان اضافه ای را صرف توضیح دادن در مورد مزایا و معایب انواع پارچه ها می کنیم تا شما بتوانید پارچه ای را انتخاب کنید که هم راحت باشد و هم خوش برش باشد و هم قابلیت شست و شو داشته باشد

پنبه: الیاف طبیعی نرمی که در بسیاری از تی شرت ها پیدا می شود.

پنبه قطعا از رایج ترین مواد اولیه برای استفاده در تی شرت می باشد. پارچه پنبه ای ترکیب خوبی از نرمی، مقرون به صرفه بودن، و قابلیت تنفس برای لباس است. پنبه همچنین انواع مختلفی دارد، مانند پنبه مصنوعی و پنبه آلی. یکی نواقص پنبه این است که پس از اولین شستشو با آب گرم، کوچک تر می شود.

الیاف کتان (لینن): کمی شفاف تر از پنبه می باشد و از گیاه کتان ساخته شده است.

پارچه کتانی پارچه ای مرسوم برای تی شرت ها نیست و معمولا در کت ها و لایه های بیرونی نازک لباس ها استفاده می شود. همچنین این پارچه به راحتی چین و چروک برمیدارد. اما الیاف کتانی بسیار سبک وزن هستند و سریع خشک می شوند بنابراین انتخاب خوبی برای لباس های تابستانه هستند.

پلی استر: الیاف مصنوعی

پلی استر برای افرادی که به دنبال لباس ورزشی هستند بسیار مناسب است. از مزیت های این ماده این است که سریع خشک می شود، قابلیت تنفس دارد، به راحتی چین و چروک برنمیدارد، و هنگام شسته شدن شکل خود را حفظ میکند. اگر چه پلی استر انتخاب خوبی برای لباس ورزشی است، اما معمولا به راحتی مواد پنبه ای و یا پارچه کتانی نیست.

ریون: ترکیبی از پنبه، درختان و گیاهان زراعی

این پارچه برای اولین بار به عنوان یک نسخه ارزان تر از ابریشم ساخته شد. مانند پلی استر، ریون به دلیل وزن کم، ماده خوبی برای لباس ورزشی و لباس بیرون از خانه است. یکی از نواقص ریون این است که در طولانی مدت و استفاده مکرر چین و چروک برمیدارد.

پلی استر پنبه ای:

معمولا بصورت ترکیب ۵۰/۵۰ از پلی استر و پنبه می باشد، گاهی نسبت ۶۵/۳۵ هم برای لباس های خاص استفاده می شود .پلی استر پنبه ای بهترین مزایای پلی استر و پنبه، یعنی قابلیت تنفس و نرم بودن را بصورت یکجا برای ما فراهم می کند. ثابت شده است که این نوع پارچه که فوق العاده نرم است، از پارچه های مورد علاقه مشتریان ماست، و اغلب ارزان تر از پنبه ی ۱۰۰٪ می باشد. همچنین پلی استرهای پنبه ای شکل شان را نسبت به دیگر پارچه ها بهتر حفظ می کنند.

ترکیب سه گانه: ترکیبی از سه پارچه، به طور معمول پنبه، پلی استر و ریون

ترکیب سه گانه دقیقا همان چیزی است که شما ممکن است حدس بزنید: سه پارچه مختلف که با هم ترکیب شده اند. مزیت این ترکیب این است که بهترین ویژگی های این سه پارچه، مانند ویژگی سبک وزنی ریون و نرمی پنبه را به صورت یک جا برای ما فراهم می کند. این ترکیبات سه گانه می توانند تعادل خوبی بین سبکی، راحتی و دوام را در تیشرت ارائه دهند.

هنگام انتخاب پارچه مناسب تی شرت ، شما باید ماده ای را انتخاب کنید که مناسب بدن فردی که آن را می پوشد باشد. پس سعی کنید بهترین مورد را انتخاب کنید.

منبع : www.rivetpress.com

با ما در تاپ تی شرت همراه باشید :

نحوه انتخاب تیشرت برای خانوم ها

خوش لباس ترین مردان در دهه ۵۰ میلادی

تی شرت ایرانی طرح تو | تیشرت ایرانی تو

نحوه صحیح انتخاب پیراهن متناسب با فرم بدنتان

  1. […] چگونه پارچه مناسب تی شرت را انتخاب کنیم […]

سئو شده توسط: سوپروب