price مراحل تشخیص کیفیت پارچه | فروشگاه تاپ تی شرت

مراحل تشخیص کیفیت پارچه

مراحل تشخیص کیفیت پارچهReviewed by Admin on Oct 27Rating: 5.0

مراحل تشخیص کیفیت پارچه

تشخیص کیفیت پارچه

تشخیص کیفیت پارچه

گاهی اوقات افرادی ادعا دارند که با لمس لباسها میتوانند جنس آن را تشخیص دهند.در صورتی که تشخیص پارچه ها و جنسشان حتی برای کسانی که سالها در این رشته تحصیل کرده اند مشکل است.و مهارت شناخت پارچه ها مشکل است وزمان زیادی را باید در این زمینه صرف کرد تا بتوانید خوب انها را از هم تشخیص داد.با لمس کردن پارچه ونظر دادن در مورد جنس آن احتمال اشتباه زیاد است.

چگونگی تشخیص کیفیت پارچه

دو مورد مهم مرغوبیت  پوشاک :جنس پارچه و دوخت آن است .یعنی این دو شاخصه های مرغوبیت پوشاک حساب میشوند. حال میخواهیم این دو شاخص را مورد بحث و بررسی قرار دهیم

نحوه انتخاب تیشرت برای خانوم ها

اولین موردمرغوبیت دوخت لباسهاست که مورد بررسی قرار میگیرد

اول دوخت های کلی را چک کنید که دارای نخ اضافی نباشد و پارچه ها از دوخت بیرون نزده باشد و همچنین دوخت در یک راستاحرکت کرده باشد. گاهی جنس یک پارچه زیاد مرغوب نیست ولی دوخت آن آنقدر خوب و بی اشکال است که زیاد جنس پارچه به نظر نمی آید.پس برای دوختن لباسها باید حتما آن را به فرد کاردان و ماهری سپرد چون دوخت لباس خیلی مهم است.اگر دوخت خوب نباشد به مرور درزها از هم باز شده و اشکالات دوخت نمایان میشود.در اینجا به برخی ازروشهای مرغوبیت دوخت میپردازیم: دکمه ی مادگی است که باید چک شود.و بقیه ی موارد توسط خانمها که عموما ریز بین هستند مورد توجه قرار میگیرند.

دوم مرغوبیت خود پارچه است که مورد بحث و بررسی قرار میگیرد

همانطور که گفته شد تشخیص جنس پارچه ها از هم کار آسانی نیست اما بیشتر مردم جنس پنبه ای را به عنوان جنس مرغوب میشناسند.اما این پارچه ها نیز دارای خواصی هستند که اگر به درستی کامل نشده باشند ارزششان از پارچه های مخلوط کمتر میشود.مثلا آب میروند و کوچک میشوند یا رنگ پس میدهند یا دفرمه میشوند.اما امروزه بهترین و گرانترین پارچه ها از الیاف مصنوعی درست میشوند و طرفداران زیادی دارند.وجالب این است که این پارچه ها با الیاف مصنوعی قابلیتهای زیادی دارند.

اغلب مردم بیشتر پارچه ها را به اشتباه نخی میخوانند ولی راه هایی برای شناخت آن وجود دارد. مثلا سوزاندن کمی از پارچه    اگر پارچه پلی استر باشد وقتی آن را میسوزانیم باقیمانده اش شبیه پلاستیک  ذوب شده میشود.در صورتی که اگر پارچه از جنس پنبه باشدوقتی آن را میسوزانیم تبدیل به خاکستر میشود وتقریبا از آن چیزی نمیماند.چون پارچه های پلی استر از مواد نفتی تشکیل شده اند.

طرح دلخواه آستین کوتاه زنانه

مورد بعدی خاصیت چروک شدن آنهاست.                                                                                                                                         

معمولا لباس های پنبه ای زود تر از لباس هایی با جنس مخلوط یا مصنوعی چروک می شوند و دیرتر به حالت اولیه باز می گردند .برای همین موضوع بعضی مردم جنسهایی که دیرتر چروک شوند را بیشتر میپسندند.

مورد بعدی که باید به آن توجه کرد درخشندگی پارچه است.

لباسهایی که از الیاف مصنوعی درست شده اند درخشندگی نامطلوب و بدی دارند ولی به لباسهای نخی اصل موادی میزنند که براق میشوند ولی درخشندگی این پارچه ها قابل قبول  و زیباست اما قیمت این پارچه ها زیاد است.درخشندگی پارچه های نخی به وسیله ی سود کاستیک یا همان مرسزیزاسیون انجام میشود.

تی شرت آستین بلند با طرح دلخواه

مورد بعدی لطافت لمسی پارچه هاست در تشخیص کیفیت پارچه

این کار احتیاج به تمرین زیاد دارد که با لمس پارچه لطافت آن را تشخیص دهند.اما لباسهای با الیاف مصنوعی کمی خشک و لیز و بد حالت هستند.در صورتی که لباسهای پنبه ای از لطافت بیشتری برخوردار هستند. همانطور که گفته شد مواد یا پنبه ای بودن نمی تواند ملاک صحیحی برای مرغوبیت باشد.

این نکات به تشخیص طبیعی بودن یا مصنوعی بودن مواد کمک میکند.اما ما نمیتوانیم خیلی از آنها را حین خرید لباسهایمان عملی کنیم مثلا سوزاندن.اما میتوانید از فروشگاه های معتبر و مطمعن خریدتان را انجام دهیداما البته قیمتها خود گویای جنس نیز میتواند دکمه مادگی را از لحاظ دوخت حتما چک کنید و مطمئن شوید استاندارد های لازم را دارد. تشخیص دیگر موارد به عهده ی شماست . معمولا خانم ها مهارت بالایی در تشخیص مرغوبیت دوخت دارند.

تیشرت کریس رونالدو طرح cr7

نکته : همانطور که گفته شد مواد یا پنبه ای بودن نمی تواند ملاک صحیحی برای مرغوبیت باشد. این ها از مواردی هستند که به تشخیص مواد یا طبیعی بودن جنس یک لباس  کمک می کنند. اما خب در زمان خرید نمی توانید آنها را عملی کنید ، در این جا بهترین پیشنهاد ما به شما خرید از فروشگاه های معتبر و مطئن می باشد که امتحان خود را پس داده اند.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید.

سئو شده توسط: سوپروب