price روش هایی برای شناخت ویژگی های پارچه ها | فروشگاه تاپ تی شرت

روش هایی برای شناخت ویژگی های پارچه ها

روش هایی برای شناخت ویژگی های پارچه هاReviewed by Admin on Oct 21Rating: 5.0

روش هایی برای شناخت ویژگی های پارچه ها

ویژگی های پارچه

ویژگی های پارچه

پارچه‌های مختلفی در بازار وجود دارند که برای مصارف گوناگون تهیه شده اند و هر مصرف کننده باید با این ویژگی ها آشنایی داشته باشد تا بتواند از پارچه ها در مورد درست استفاده کند. بیشتر افراد برای خرید لباس به مدل و رنگ و برشو دوخت آن خیلی دقت می کنند که این بسیار هم پسندیده و درست است اما بزرگترین مطلب در مورد یک لباس اول جنس آن و مورد استفاده ی آن است ؛مثلا برای لباس های بیماران در بیمارستان ها باید از جنس های نخی و ساده استفاده کرد تا راحت شسته شود و زود خشک شود و باعث حساسیت در بیماران نشود. شرایط آب و هوایی یکی دیگر از مواردی است که باید هنگام انتخاب و دوخت پارچه باید در نظر گرفت مثلا لباس های پاییزه کمی کلفت و لباس های تابستانه نازک و سبک باید انتخاب شوند. بیشتر افراد متناسب باروحیاتشان پارچه انتخاب می کنند مثلا بیشتر اوقات سال لباس های نخی استفاده می کنند.

چاپ طرح روی شال

اما لازم به ذکر است که بگوییم بعضی افراد متناسب با بدنشان باید پارچه انتخاب کنند منظور این است که مثلا به پارچه هایی با الیاف مصنوعی حساسیت دارند و نباید از آنها استفاده کنند. ولی در کل بیشتر مردم پارچه هایشان را سلیقه ای انتخاب می کنند. در کل پارچه ها یا از الیاف طبیعی (مثل ابریشم و پنبه و پشم ) درست شده اند و یا از الیاف مصنوعی مثل (نایلون و ریون و پلی استر )تهیه می شوند اما امروزه با پیشرفت علم پارچه هایی با تر کیب این دو نیز درست شده که قیمت بعضی از آنها بسیار بالاست.

یکی از پر طرفدارترین پارچه ها که خواصی چون ضد عرق بودن و خنک و سبک بودن را دارد،پارچه هایی با الیاف پنبه ای است که به اسم نخی شناخته می شود ،اما امروزه متاسفانه در بازار بیشتر پارچه ها را به اسم نخی می فروشند که در اصل پنبه ی موجود در آنها بسیار کم است و بیشتر از الیاف مصنوعی درست شده اند و چون مردم زیاد از چگونگی شناخت پارچه اطلاعاتی ندارند آنها را به نام نخی خریداری می کنند،اما اگر خریدارانی مثل تولیدی ها و شرکت های دوزندگی باشند متخصصینی دارند که پارچه ها را از هم تشخیص می دهند و درست خریداری می کنند.

تی شرت مردانه آستین کوتاه

پارچه های نخی در برابرساییدگی مقاوم هستند و لکه هایشان زودتر پاک می شوند.

کتان یکی دیگر از پارچه هایی است که بعضی از خصوصیاتش نزدیک به پنبه ای است اما کتان یا همان لنین در ایران کشت نمی شود،پارچه های کتانی براق و صاف هستندوخیلی زودتر از پارچه های پنبه ای خشک می شوند(به همین دلیل برای مصارفی چون حوله مفید هستند برای اینکه آب زود خشک می شود و حوله بوی بد و نم نمی گیرد)

پارچه های پشمی ،که از پشم گوسفندان یا از پشم حیواناتی چون شتر و بز تهیه می شود،این پارچه ها رطوبت را در خود نگاه می دارند و به آرامی تبخیر می کنند وبسیار گرم هستند بنابراین برای کسانی که در طبیعت و در کوهها زندگی می کنند بسیار مورد خوبی می تواند باشد ،این پارچه ها بیشتر در فصل سرد سال استفاده میشوند و برای دوخت انواع پالتو و کت مناسب هستند.یکی از نکاتی که این پارچه دارد این است که اصلا نباید بعد از شستن آویزان شوند ،زیرا کش می آیند و دفرمه می شوند ،بهتر است آنها را در سبدی ای گذاشته و بگذاریم آبشان برود بعد آرام روی سطحی پهن کنیم تا خشک شود.

چگونه پارچه مناسب تی شرت را انتخاب کنیم

یکی دیگر از انواع پارچه ها ابریشم است که از پیله های ابریشمی گرفته می شود ،این پارچه ها در بابرحرارت عایق هستند بنابراین برای کشورهایی با آب و هوای گرم بسیار مناسب هستند،این پارچه ها بسار لطیف و براق هستند و از لحاظ وزن بسیار سبک هستند،برای همین است که مورد علاقه ی بسیاری از سلاطین و شاهان و ملکه ها قرار گرفته است.امروزه نیز خانمها علاقه ی زیادی به این پارچه دارند چون بسیار لطیف است.

یکی از الیاف مصنوعی ،نایلونی است که استحکام تقریبا بالایی در برابر ساییدگی دارد و کش می آید بنابراین برای مواردی چون جوراب زنانه ،لباس های ورزشی و مایو های شنا کاربرد دارد،چون زود خشک میشود برای این موارد بهتر است.

تی شرت موتور سواری off road

گروه دوم پارچه هایی با الیاف مصنوعی ،پارچه های ویسکوز است ،این پارچه ها در زمستان کاربرد دارد چون گرما رابه بدن منتقل می کند و رسانای گرماست و بافت نرم و لطیفی دارد. از الیاف مصنوعی می توان به پلی استر نیز اشاره کرد ؛پارچه های پلی استرچروک نمی شوند حتی اگر تازه از لباسشویی در بیاورید ،حال اگر پلی استر با الیاف طبیعی مخلوط شود سبک می شود و با داشتن چنین خصوصیتی می توان از آن در پارچه های پرده ای و ساتن  استفاده کرد ،یکی از پرکاربردترین استفاده ی این مخلوط پارچه  ،پارچه هایی هستند که در بازار به بشور و بپوش معروفند ،چون چروک نمی شوند و زود خشک می شوند که اغلب مردم از این پارچه ها برای لباس خانگی بهره می برند.

منبع : www.honaronline.ir

ممنون از اینکه با ما همراه بودید.

سئو شده توسط: سوپروب