price نحوه تشخیص کیفیت پارخه در هنگام خرید تی شرت - تاپ تی شرت

نحوه تشخیص کیفیت پارخه در هنگام خرید تی شرت

نحوه تشخیص کیفیت پارخه در هنگام خرید تی شرتReviewed by Admin on Aug 22Rating: 5.0

نحوه تشخیص کیفیت پارخه در هنگام خرید تی شرت

خرید تی شرت

بهترین و راحت ترین و باکیفیت ترین تی شرت ها عموما تی شرت های از جنس نخ خالص و یا با ترکیبی درصد بالا از نخ می باشند. نخ طبیعی و پارچه ای که کاملا از نخ ساخته شده باشد پارچه ای نرم و خنک خواهد داشت و از تعریق بیش از حد فرد جلوگیری می کند، این پارچه هم بهتر شسته خواهد شد.

در هنگام خرید تی شرت این نکات را در نظر داشته باشید

برای تشخیص نوع پارچه نخی بهتر است از راه های زیر کمک بگیرید:

اول اینکه در هنگام خرید تی شرت میتوانید پارچه را لمس کنید و اگر بسیار نرم بود و از نظر ظاهری کمی کدر و غیر شفاف به نظر می‌رسید بدانید که این پارچه از نخ واقعی بدست آمده ، البته لازم به ذکر است که برخی از پارچه های نخی می توانند در اثر فرایندهای خاصی و یا با شست و شو های مکرر کدری خود را از دست داده و کاملا براق شوند بنابراین نمی‌توان فقط از روی ظاهر این پارچه ها مطمئن شد که از جنس نخ هستند و یا پلاستیک.

چگونگی انتخاب طرح تی شرت

در روش دوم در هنگام خرید تی شرت پارچه را مقداری باز میکنیم و تارهای پارچه را از همدیگر کاملاً جدا می‌کنیم تا الیاف های آن کاملاً مجزا شوند، اگر موجهای الیاف قطری حدود یک و نیم الی شش و نیم اینچ داشته باشند پارچه از جنس نخ خواهد بود، هر چه این مقدار بلندتر باشد سطح آن پارچه صاف تر خواهد بود.

پارچه های پلاستیکی ممکن است کمی حالت کشسان داشته باشند و می توانید در هنگام خرید پارچه ها را کمی به کشید از آنجایی که پنبه ها هنگام تبدیل شدن به نخ کشیده می شوند خاصیت ارتجاعی ندارند و معمولا کش نمی آیند. لاکرا جزو مواد است که معمولا جنس های کشی از لاکرا تشکیل شده اند. در نتیجه درصدی از محصولات کشی از مواد است.

راه کار دیگر قرار دادن پارچه ها در زیر میکروسکوپ می باشد. این مورد عموماً هنگام خرید پارچه و یا تیشرت امکان پذیر نیست اما اگر به بافت پارچه در زیر میکروسکوپ نگاه کنیم نوار های دوتایی می‌بینیم که به دلیل تابیدن پنبه به وجود آمده اند و در پارچه های مصنوعی و پلاستیکی این ویژگی را ندارند.

نحوه انتخاب تیشرت برای خانوم ها

راه دیگری که می توان اصل بودن جنس نخ را تشخیص دهید ساده تر از بقیه راه ها بوده و اجرای آن هم راحت تر است، برای انجام این راه ابتدا نخی بسیار کوتاه را از پارچه یا لباس، جدا کنید و دقت داشته باشید که با نخ دوخت اشتباه نشود. زمانی که اطمینان حاصل نمودید که نخ جدا شده از بدنه‌ی اصلی پارچه می‌باشد، با یک کبریت یا فندک آن را سوزانده و با دقت به تغییرات آن توجه نمایید. هنگامی که نخ را به نزدیکی شعله برده و الیاف به هنگام نزدیک شدن به شعله و گرما اصطلاحا جمع می‌شوند بدین معناست که نخ از الیاف مصنوعی یا پلی استر تشکیل شده است، در این سیر، الیاف طبیعی همچون پنبه، پشم یا ویسکوز بدون گوله شدن مشتعل گشته و پودر می‌شوند. از روی رنگ دود حاصله بعد از اشتعال نخ و خاموش شدن آن نیز می‌‌توان به نوع الیاف پی برد.  پنبه رنگ دود سفید و برخی دیگر مثل:‌ پلی استر هنگام سوختن رنگ دود سیاه دارد. الیاف امکان دارد حالت ترکیبی داشته و مواد مصنوعی و طبیعی در ساختار آن وجود داشته باشد که در این صورت کمی ماجرا سخت‌تر شده و احتیاج به دقت بالا تری به هنگام انجام آزمایش دارد.

در هنگام خرید تی شرت به نکات زیر هم توجه کنید : 

 • برای اینکه قبل از خرید دچار سردرگمی نشوید مشخص کنید که چ نوع پارچه ای، چه طرحی و برای چه لباسی می خواهید. جنس پارچه ها در راحتی شما موثر است.
 • به دنبال فروشگاهها وپارچه فروش های خوش نام باشید که چنین فروشگاههایی اعتبارکسب کرده اند. در این مکان ها کیفیت بیشتروپارچه ها مرغوب تر است.
 • به دنبال پارچه هایی باشید که اب نرود ، رنگ ان تغییر نکند و ثبات طول داشته باشند.
 • قسمتی از پارچه را در مشت خود چند ثانیه بفشارید و ببینید پارچه تا چه اندازه چروک می شود.
 • پارچه را از دو طرف طول و عرض بکشید و استحکام پارچه را بررسی کنید.
 • همه جزییات پارچه ( ضخامت پارچه، زدگی، پرز، بافت، کشش ) را بررسی کنید تا از سالم بودن پارچه اطمینان حاصل کنید و پارچه انتخابی شما بدون عیب باشد.
 • باید هر دو روی پارچه انتخابی شما کیفیت داشته باشد، پارچه نرم و دارای استحکام باشد.
 • به بافت پارچه تو جه کنید مقدار نرمی، زبری و خشنی، سبک و یا سنگین بودن را بررسی کنید.
 • به عرض پارچه توجه کنید و عرض هایی مناسب با الگوی برش و دوخت انتخاب کرده تا اضافه های زیادی نداشته باشد و در هزینه ها نیز صرفه جویی شود.
 • برای پارچه های سفید انرا خیس کنید و روی پارچه های تیره بکشید و ببینید تا چه اندازه رنگ میگیرد اگه زیاد رنگ بگیرد این پارچه رنگ خود را زود از دست می دهد.
 • حتما هنگام خرید لباس انراپرو کنید و به طرز ایستادن لباس در پشت هم توجه کنید تا بعدا از خرید پشیمان نشوید و برای اینکه بدانید لباس راحت است یا نه هنگام پرو ساکن نباشید. لباس های اندازه را انتخاب کنید نه تنگ و چسبان نه گشاد.
 • به جزییات پارچه و لباس توجه کنید زیرا جزییات است که لباس شما را منحصر به فرد میسازد دکمه، زیپ، فرم یقه، سر استین، گلدوزی ها، و طرح لباس را بررسی کنید.
 • برای خرید عمده پارچه بخصوص برای تولید حتما قبل از خرید پارچه را در شرایط مختلف آزمایش کنید. تا مرغوب بودن پارچه را تشخیص دهید رنگ پارچه یا لباس مورد نظرتان را متناسب با هر فصل انتخاب کنید.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید.

سئو شده توسط: سوپروب