price اشتباهاتی که در شست و شوی لباس ها مرتکب می شویم | فروشگاه تاپ تی شرت

اشتباهاتی که در شست و شوی لباس ها مرتکب می شویم

اشتباهاتی که در شست و شوی لباس ها مرتکب می شویمReviewed by Admin on Sep 27Rating: 5.0

اشتباهاتی که در شست و شوی لباس ها مرتکب می شویم

شست و شوی لباس

برای شست و شوی لباس ها ما از راه ها و شیوه های زیادی استفاده می کنیم که بعضی از آنها درست نیستندو باید اصلاح شوند پس بهتر است در این مورد توضیحاتی بدهیم.

روش های اشتباه شست و شوی لباس

یکی از کارهای مهم خانم ها تخصص در شستن انواع لباس است ،اما متسفانه بعضی افراد روش های اشتباهی را دنبال کرده و باعث آسیب به لباس ها می شوند،که ما در اینجا با هم به بررسی آنها می پردازیم: بهتر است نگذاریم لباس زیاد چرک شود(درصورتی که بعضی بر این باورند که حالا که لباس ازآن استفاده کنند تا خوب چرک شود بعد آن را بشویند،اما این موضوع باعث پایداری چرک در بافت لباس می شود) مردم براین باورند که اگر لباس ها را موقع شستن بیشتر چنگ بزنند یا برنامه های طولانی مدت لباسشویی را انتخاب کنند لکه ها بهتر پاک می شود در صورتی که(باید قبل از هر کاری ابتدا از عامل لکه و جنس لباس اطلاعاتی داشته باشیم) . مثلا برای بردن لکه های بعضی لباس ها اگر تازه باشد نوشابه ی گازدار مفید فایده است(اما این مورد فقط زمانی خوب است که لباس تازه لک افتاده باشد)

رازهای شیک پوشی با تی شرت

بعضی افراد لباس های لکه دار را در سبد رخت چرک ها یا در لباسشویی مدتی می گذارند بماند تا فرصت کنند آن را بشویند و این زمان ممکن است دو سه روز شود،تازه بعضی از خانم ها هفته ای یک بار لباس میشویند پس این لباس لکه دار یک هفته به حال خود رها می شود اما(مشکل اینجاست که اگر لکه بماند خیلی سخت از لباس پاک می شود)بعضی افراد به این معتقدند که اگر لباس هایی مثل شلوار جین را در موادی مثل آب نمک و یا آب سرد بگذارند این لباس ها دیگر رنگ نمی دهد(لازم به ذکر است که لباسی که رنگ می دهد کار زیادی برایش نمی توانید انجام دهید فقط آن را با لباس های دیگر نشویید)

اضافه کردن مواد شوینده ی بیشتر به تمییز کردن لباس کمک می کند (که این تصور اشتباهی است که بیشتر باعث لک زدن و خراب شدن بافت پارچه می شود ،وباید زمان زیادی را برای آبکشی آن انتخاب کنید و ممکن است رنگ لباس را نیز کمرنگ و زشت کند) عده ای برای شستن لباس های روزانه که خیلی هم لک نشده از لکه بر و شوینده های قوی استفاده می کنند (در صورتی که این کار فقط عمر لباس را کم می کند)

عده ای از مردم معتقدند که لباس ها در خشک شویی مرطوب نمی شوند و فقط با یک پودر سابیده می شود وعمر لباس را کم می کنند(اما این درست نیست لباس ها در خشک شویی در یک مایعی که حلال چربی و لکه باشد شسته می شوند،البته در این شستشو از آب استفاده نمی شود ولی لکه ها به خوبی پاک می شوند وعمر لباس ها بیشتر می شود ودر اتیکت بعضی از لبا س ها ذکر شده که اصلا با آب شسته نشود ،پس این شستشو برایشان مفید است)

ترفندهای مهم در هنگام خرید تی شرت

بیشتر خانم ها برای تمیز تر شدن لباس ها از لکه بر یا همان سفید کننده استفاده می کنند(در صورتی که لکه بر فقط در موارد خاصی مثل لک لباس های سفید و شستن ملافه ها بیشتر کاربرد دارد نه هر لباسی. بعضی افراد وقتی می خواهند از لکه بر استفاده کنند آن را همان اول به پودر لباسشویی اضافه می کنند (این کار اشتباه است و باعث می شود که پودر رختشویی خوب کار نکند و عملکردش درست نباشد)

بعضی افراد معتقدند که شستن لباس ها در ماشین لباسشویی باعث از بین رفتن لباس میشود (اما این تصور غلط است ،چرا که لباسشویی برنامه هایی دارد که شستشوی درستی را برای لباس انجام می دهد) تصور غلط دیگر افراد این است که گرما باعث آب رفتن و کوتاه و تنگ شدن لباس ها می شود (این تصور غلط است و تنگ شدن لباس به علت کم شدن رطوبت لباس است و در لباسشویی ها حسگرهایی هستند که به محض اینکه رطوبت لباس کم می شود چرخش آن می ایستد و دیگر خشک نی کند  بنابراین رطوبت لباس کم نمی شود و تنگ نمی شود)

یکی دیگر از تصورات مردم این است که اسپری موی سر ،لکه ی جوهر روی لباس را پاک می کند (ولی امروزه الکل این اسپری ها کم شده و لکه ها را پاک نمی کند)

نحوه صحیح انتخاب پیراهن متناسب با فرم بدنتان

نکاتی که در حین شست و شوی لباس ها  باید در نظر گرفته شود

  1. اول از همه سعی کنید لباس ها را به نسبت جنس جدا کنید مثلا پشمی،نخی و ……
  2. در هنگام شست و شوی لباس سعی کنید لباس ها را نسبت به رنگ نیز تفکیک کنید مثلا لباس های سفید و روشن جدا و لباس های تیره و رنگی جدا و….
  3. به هیچ وجه لباس هایی که رنگ می دهد را با بقیه ی لباس ها در لباسشویی نگذارید
  4. همیشه لباس هایی را که میخواهید در ماشین لباسشویی بریزید چک کنید که در جیب های آنها چیزهایی مثل: کارت ،چک، پول  یا حتی دستمال کاغذی جا نماند چون در ماشین پخش می شود و باعث مشکلاتی می شود.
  5. حتما برنامه ی لباسشویی را متناسب با جنس لباس انتخاب کنید
  6. موقع شستن لباس ها به خصوص زمانی که آنها را با دست می شویید حتما آنها را خوب آبکشی کنید ،چون ماندن پودر درلباس غیر از اینکه لباس را از بین می برد برای بدن نیز حساسیت می آورد ،به خصوص برای بچه ها.
  7. سعی کنید لباس های منجق یا مروارید دار را با دست بشویید و اکر خواستید آنها را با ماشین لباسشویی بشویید آنها را در توری قرار دهید(توری هایی برای این کار در بازار موجود است)
  8.  لباس هایی که دارای زیپ هستند را چک کرده و حتما زیپ آنها را ببندید که به بقیه ی لباس ها گیر و آنها را نخ کش نکند.
  9. برای پاک کردن لکه ی لباس هایی که رنک های مختلف دارد هیچ گاه از مایع سفید کننده یا همان لکه بر استفاده نکنید چون رنگ آن لباس را بهم می ریزد.
  10. همیشه هنگام شست و شوی لباس دکمه های لباس ها را چک کنید و محکم بدوزید که در فرآیند شستشو دکمه ها کنده و گم نشود.

منبع : namnak.com

در ادامه بخوانید : چگونه پارچه مناسب تی شرت را انتخاب کنیم

سئو شده توسط: سوپروب