price نحوه شستن تی شرت ها و پارچه ها | فروشگاه تاپ تی شرت

نحوه شستن تی شرت ها و پارچه ها

نحوه شستن تی شرت ها و پارچه هاReviewed by Admin on Oct 7Rating: 5.0

نحوه شستن تی شرت ها و پارچه ها

شستن تی شرت ها

شستن تی شرت ها

هر خانمی در منزل باید با نحوه ی شستشوی درست تی شرت ها آشنا باشد و بداند که برای چه تی شرتی چه شوینده ای و برای چه لکی کدام ضد لک مفید است تا همیشه تی شرت های خانواده مرتب و تمیز و عاری از لک باشند؛ در اینجا به بعضی از تکنیک های شستشو اشاره می کنیم:

قبل از هر کاری لیبل های روی تی شرت ها را بخوانید چون ممکن است دستورالعمل هایی برای شستن آن تی شرت داشته باشد.

سعی کنید پارچه ها را بشناسید و روش های شستن و خشک کردن و نگهداری آنها را بدانید (با کمک از اینترنت و یا مطالعه از بروشورها )

اشتباهاتی که در شست و شوی تی شرت ها مرتکب می شویم

شستن تی شرت ها با توجه به نوع پارچه:

بعد از خواندن لیبل پارچه دومین کار شناخت خود پارچه ها است مثلا نخی هستند یا پشمی یا ابریشم و…

سعی کنید اطلاعاتی را در مورد آن پارچه بدست آورید و بعد برنامه های تی شرتشوییتان را با آن تنظیم کنید

یکی از مرغوبترین پارچه ها پارچه های نخی هستند که بسیار طرفدار دارند و گران قیمت هستنداما خیلی از مردم روش های شستن و خشک کردن آنها را نمی دانند

این پارچه ها معایب و مزایایی دارند که از جمله مزایای آن سبک بودن،خنک بودن،ضد حساسیت بودن آنها است؛اما معایب این پارچه ها یکی این که لک بر می دارند ،دیر خشک می شوند، خیلی زود چروک می شوند و دیر اتو می گیرند. سعی کنید برای شستن تی شرت های نخی از آب سرد استفاده کنید چون(آب گرم باعث آب رفتگی پارچه ها می شودو تی شرت تنگ و دفرمه می شود)و اینکه چنگ نزنید.

لازم به ذکر است که بگوییم اگر تی شرت هایمان پارچه ای از مخلوط نخ و پلی استر درست شده باشد یعنی اگر الیاف مصنوعی داشته باشد دیرتر چروک می شود وزودتر اتو می گیرد وحتی زودتر خشک می شود ولی ممکن است حساسیت ایجاد کند و دیگر اینکه بوی عرق بیشتر می گیرد . در مورد خشک کردن تی شرت های نخی باید بگوییم که هرگز آنها را نچلانید و روی بند رخت آویزان نکنید چرا که کش می آیند و بدفرم می شوند بلکه آنها را در سبدی گذاشته تا آبشان برود بعد روی بند رخت با چوب تی شرتی بگذارید.

خرید تی شرت آستین بلند

نکاتی در باره ی شستشو و خشک کردن تی شرت های کتانی:

تی شرت های کتانی هم به نوبه ی خود در سبد خرید مردم هستند به خصوص شلوارهای کتانی . برای شستن تی شرت های کتانی از آب سرد استفاده کنید و در هوای آزاد خشک کنید. برای شستن این تی شرت ها از مواد شوینده ی زیادی استفاده نکنید تا رنگشان نرود.

چگونگی شستشو و خشک کردن پارچه های پلی استر:

پارچه های پلی استربرای شستشو و خشک کردن زیاد اذیت نمی کنند چون راحت می شود آنها را بادست و تی شرتشویی شست بدون نگرانی از تنگ شدن و آب رفتن و دفرمه شدن(به خاطر الیاف پارچه ،که کش می آید ) . سعی کنید تا هنوز نمدار و مرطوب هستند آنها را پهن کنید تا خشک شوند اینطور اصلا چروک نمی شوند برای اتو کشیدن تی شرت های پلی استر از گرمای کمی استفاده کنید چون می سوزد.

روشهای شستشو و خشک کردن پارچه های ابریشمی:

پارچه های ابریشمی بسیار مورد استقبال قرار گرفته و از آن برای تی شرت های مردانه و زنانه استفاده می کنند

این پارچه ها را با اب سرد بشویید و سعی کنید با دستتان بشویید تا دفرمه نشود. به لیبل تی شرت رجوع کنید تا طریقه ی شستن و خشک کردن آن را بخوانید برای بعضی از این پارچه ها اصلا نباید از اب استفاده شود بنابراین باید به خشک شویی بفرستید. سعی کنید برای شستن پارچه های ابریشمی از پودر صابون استفاده کنیدیا با شامپو بچه آن را بشویید. هیچ وقت از خشک کن برای خشک کردن این پارچه ها استفاده نکنید.

روش شستن تی شرت ها

پارچه های اسپاندکس :

اسپاندکس را با دست بشویید و در هوای آزاد خشک کنید

  • با آب داغ شسته نشود
  • اتوی داغ نکشید
  • از لکه بر برای این پارچه ها استفاده نکنید

پارچه های پشمی:

با آب سرد بشویید و در هوای آزاد خشک کنید

تی شرت های پشمی از پشم گوسفندان تهیه می شود بنابراین بسیار بدن را گرم نگه می دارد ،این تی شرت ها بیشتر برای فصول سرد سال ویا در مناطق سردسیر و کوهستانی استفاده می شود خاصیت مهم این پارچه ها این است که عرق و رطوبت بدن را می گیرند و به آرامی آن را تبخیر می کنند.

تی شرت های پشمی مانند کت ها و پالتو ها را در منزل نشویید چون این پارچه ها باید به وسیله ی خشک شویی تمیز شوند ،اگر دقت کنید می بینید که اغلب آنها لیبل( از خشک شویی استفاده شوند ) دارند.اما اگر مجبور شدید آن را در منزل بشویید از آب گرم استفاده کنید چون آب سرد باعث آب رفتن پارچه می شود.

۱۰ ترفند ساده برای شستن تیشرت‌های سفید

 پاک کردن انواع لکه ها از روی تی شرت ها :

اگر در زندگی تی شرت هایتان لکه هایی چون لکه ی خون و یا لکه ی آدامس چسبیده و …گرفت اصلا خودتان را ناراحت نکنید با مطالعه و داشتن اطلاعاتی مختصر در مورد لکه ها می توانید مشکلتان را حل کنیدو از شر این لکه ها به راحتی رها شوید ما در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم:

چگونگی پاک کردن لکه ی خون از روی تی شرت ها:

گاهی به صورت اتفاقی دستتان می برد ویا خون دماغ می شوید و تی شرتتان لکه دار می شود خونسرد باشید و آن تی شرت را در  آن  تشتی از آب سرد بگذارید تا کمی خیس بخورد بعد به آن به تناسب بزرگی لکه نمک اضافه کنید و کمی مالش دهید تا نمک لکه را کمی بساباند بعد آب را توسط حوله ای بگیرید و خشک کنید؛اما اگر باز هم لکه وجود داشت به آن آمونیاک رقیق شده اضافه کنید. سعی نکنید لکه را با مایع لکه بر پاک کنید چون ممکن است بافت تی شرت و رنگش آسیب ببیند.

پاک کردن وکس یا شمع از روی تی شرت:

گاهی تی شرتتان به وسیله ی موم شمع و وکس در سالن های آرایشی یا در منزل و یا حتی در تولدها به وسیله ی شمع ها ی تولد لکه دار می شود حال باید چه کرد؟ اول با خونسردی لکه ی وکس یا شمع را با چاقویی به ارامی از روی تی شرت بردارید، بعد کاغذ خشک کن تهیه کنید و زیر تی شرت بگذارید دقیقا زیر لکه،بعد روی لکه دستمالی نازک بگذارید و اتو بکشید با حرارت متوسط ،خواهید دید که شمع آب شده توسط کاغذ خشک کن جذب می شودو لکه از بین می رود.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید.

سئو شده توسط: سوپروب