price پارچه تی شرت چه ویژگی هایی دارد ؟ | فروشگاه تاپ تی شرت

پارچه تی شرت چه ویژگی هایی دارد ؟

پارچه تی شرت چه ویژگی هایی دارد ؟Reviewed by Admin on Oct 11Rating: 5.0

 

پارچه تی شرت چه ویژگی هایی دارد ؟

T-shirt-Printing-for-London-2

در زمینه ی تولیدات تی شرت اولین کاری که باید کرد این است که اطلاعاتی در مورد پارچه های مختلف و قابلیت های آن ها داشته باشید تا بتواند برای تی شرت ها از پارچه ی مناسب استفاده کنید بعد از کسب اطلاعاتی سعی کردیم آن ها را برای شما طبقه بندی کنیم ،در اینجا به بخش های مهم آن اشاره می کنیم:

برای تولید تی شرت از کجا پارچه تهیه کنیم؟

اکثر تولید کنند گانی که تازه کار خود را شروع کرده اند به دنبال جواب این سوال هستند که از کجا می توان پارچه ی خوب و با دوام و با کیفیت خوب و همچنین قیمت مناسب تهیه کرد؟جواب این سوال بسته به مقدار پارچه ای است که لازم دارند.

چگونه پارچه مناسب تی شرت را انتخاب کنیم

صنف فروش پارچه

معمولا بازارهایی در شهر ها هستند که در آن عده ای از فروشندگان یک جنس دور هم هستند و در بین آنان افرادی نصف و بسیار کاردان وجود دارد ،که اطلاعات زیادی از آن جنس و نوع تهیه ی آن دارند و خرید از این فروشندگان مطمئن است . در میان فروشندگان جنس مورد نظر در صنف رقابت دارند و این باعث ارزان تر شدن خرید شما می شود . اصولا تولیدی ها که تولیداتشان انبوه است سعی می کنند به منبع بزرگ تری دسترسی پیدا کنند که  از این منابع یک تولیدی پارچه و یاوارد کننده ی نخ و یا خود پارچه استکه این خرید باعث می شود هم جنس خوب و با کیفیت بگیرند و هم قیمت ها مناسب تر در می آید.

چگونه برای تولید تی شرت پارچه تهیه کنیم؟

 نمی توان یک خصوصیت در پارچه را به عنوان مرغوبیت برای همه ی پارچه ها تعمیم داد چون ممکن است یک ویژگی در پارچه ای باعث مرغوب بودن و کیفیت بالای آن پارچه باشد اما در پارچه ی دیگر آن خصوصیت یکی از ضعف های آن پارچه به حساب بیاید.اما موارد زیادی هستند که می شود آن ها را به عنوان شاخصه های پارچه های با کیفیت نام برد.

از شاخصه های مهم پارچه ها (عرض پارچه ،ثبات رنگ،طول طاقه،آبرفت پارچه،تول شدن پارچه ،میزان چروک شدن پارچه) است.

در خرید و فروش پارچه مواردی مانند رنگ پس دادن پارچه و یا تول شدن سطح پارچه وزود چرک شدن پارچه و آبرفت و حتی عرض و طول طاقه مهم است و در قیمت و خرید و فروش تاثیر مستقیمی دارد و این موارد برای تولید کنندگان تی شرت بسیار حائض اهمیت است.

 یکی از نکاتی که برای خرید پارچه برای تولید کنندگان تی شرت باید مورد توجه باشد این است که به دنبال فروشندگان خوش نام و منصف باشند چرا که این افراد برای سود بیشتر اعتبار خود را خراب نمی کنند و پارچه ی بی کیفیت نمی خرند و یا تولید نمی کنند.

تی شرت ایرانی طرح اختصاصی ساعت شنی

آزمایش پارچه قبل از خرید انبوه

یکی از راهکارهای مهم برای جلوگیری از خرید پارچه ی نامرغوب و تهیه ی تی شرت با آن،این است کهمقداری از پارچه را به عنوان نمونه امتحان کنید و نتیجه را بررسی کنید این باعث می شود در انتخابتان موفق تر شوید و متضرر هزینه های هنگفت نشوید.

آبرفتگی پارچه تی شرت

بهترین کار برای این که پارچه ای را که به عنوان نمونه گرفته اند بشویند تا از آبرفتگی و رنگ دادن آن مطمئن شوند بعد از آن چند نمونه تی شرت را کامل بدوزند و استفاده کنند تا از تول شدن آن در زمان مطلع شوند و با اتو کردن آن از توان پارچه در برابر حرارت اتو اطلاعاتی به دست بیاورند تا با خیال راحت تر خرید انبوه پارچه داشته باشند.

 طرح و رنگ پارچه تی شرت

تولید کننده های تی شرت باید بدانند که چه پرچه ای با چه رنگ و طرحی برای تی شرت مورد نظر مناسب است و عرف بازار چه رنگ هایی را مورد مناسب می داند و از همه مهمتر چه طرح هایی از پارچه طرفداران زیادی داردتا بتواند خرید درستی داشته باشد و بعد از تولید تی شرت هایشان فروش خوبی داشته باشند.

تی شرت غواصی طرح h2o

بافت و کیفیت پارچه تی شرت

یکی از مهمترین خصوصیات پارچه بافت و کیفیت پارچه است که خریداران پارچه باید به آن دفت لازم را بکنند.توجه به تراکم پارچه ،ضخامت آن،پرز آن،حالت کششی آن،استقامت آن پارچه بسیار مهم است که باید به آن ها توجه داشت.

از دیگر چیزهایی که هنگام خرید پارچه باید به آن توجه داشت راه های دقیق(در پارچه های راه راه)و دقت در اینکه پارچه زدگی نداشته باشد.

عرض پارچه تی شرت

یکی دیگر از مشخصات مهم در خرید پارچه برای تهیه ی تی شرت،این است که عرض پارچه اگر بیشتر باشد هدر رفت پارچه کمتر می شود و الگوهای بیشتری را می توان برید.

عرض مناسب پارچه برای تولید بهینه ی تی شرت

برای اینکه تولیدات تی شرت پرتی و دم قیچی کمتری داشته باشد و هزینه تولید تی شرت بهینه سازی شود ، بهتر است عرض پارچه ای را که مناسب با الگوی دوخت و برش می باشد انتخاب نمود . قبل از تهیه پارچه ، حتما حالت های مختلف الگو را بر روی صفحه ای امتحان کنید و بهترین عرض هایی که در برش پارچه دارای دور ریز کمتری هستند بیابید و به خاطر بسپارید .

۱۰ ترفند ساده برای شستن تیشرت‌های سفید

جنس مواد و نخ در پارچه تی شرت

یکی دیگر از نکات مهم نخ است که نخ پارچه پنبه ای است یا پلی استر و یا….

پنبه ای بودن صرفا ملاک منسبی برای نوع خوب بودن پارچه نیست گاهی ما پارچه ای نیاز داریم که کمی کش بیاید پس باید درصدی پلی استر با پنبه مخلوط باشد تا پارچه ای نسبتا کشی داشته باشیم. و اما راههای تست نخ پارچه که پنبه ای است یا مواد نفتی دارد این است که کمی از نخمی سوزانیم اگر پودر شد ،نخ پنبه ای است اما اگر گلوله شد مواد نفتی دارد،اما امروزه بیشترین فروش را پارچه های پنبه ای یا همان (نخی )دارد چون برای لبس تابستانه و تی شرت کودک بسیار مورد خوبی است و حساسیت ایجاد نمی کند.

بعد از خرید پارچه از مهمترین چیزها انتخاب برش کار و خیاط زبر دست است که بداند چطور الگو را روی پارچه بگذارد که کمتر هدر رفت داشته باشد و نهایت استفاده را از پارچه داشته باشد.برای دوخت تی شرت بهتر است از نخ های خوب استفاده شود تا دوام دوخت را چند برابر کند و زود درزها شکافته نشوند.

منبع : rochi.ir

ممنون از اینکه با ما همراه بودید.

سئو شده توسط: سوپروب